Sector Q2 - 2023
Sector
Alles
De dag van de vrijwilliger
Fysiek
Jongeren/ Studenten/ Jong volwassenen
Kunst & Cultuur
Levensreddend handelen - reanimatie - EHBO - Sociale veiligheid
Natuur & Milieu
Onderwijs & Educatie
Online
Ouderen/ 55-Plussers / Senioren
Q1 - 2022
Q1 - 2023
Q2 - 2022
Q2 - 2023
Q3 - 2022
Q3 - 2023
Q4 - 2022
Q4 - 2023
Sport & Recreatie
Welzijn
Zomerprogramma
Zorg & Gezondheid
Interesse
Alles
Begeleiden & Trainen
Evenementen
Horeca & Gastvrijheid
Klussen & Techniek
Maatjes
Organiseren & Regelen
Sportaanbod
Taal & Communicatie
Voor organisaties
Alles
Accommodatie
Besturen & Beleid
Communicatie & Marketing
Samen (net)werken
Sociale Veiligheid
Vrijwilligers & Leden
Wetgeving & Financiën
Februari

Tijd
De hele maand (Februari)
Locatie
MOOIWERK.leert.nl
Details
Ben jij op zoek naar een nieuwe uitdaging? Dan is deze e-learning iets voor jou! Of je nu zoekt naar een nieuwe baan, vrijwilligerswerk of een nieuwe woonruimte: het begint altijd
Details
Ben jij op zoek naar een nieuwe uitdaging? Dan is deze e-learning iets voor jou!
Of je nu zoekt naar een nieuwe baan, vrijwilligerswerk of een nieuwe woonruimte: het begint altijd met de eerste indruk. Het beeld wat je achterlaat over jezelf bij die ander, moet goed zijn. Maar hoe gaat dit precies in zijn werk en waar begin je? In deze e-learning nemen wij jou stapsgewijs mee in het sollicitatieproces, van begin tot eind. Vanaf de eerste reactie op een advertentie, tot aan je daadwerkelijke kennismaking. Met als resultaat: misschien wel die baan (of het vrijwilligerswerk) van jouw dromen!
Wil jij graag een nieuwe uitdaging maar kijk je er tegenop om het proces in te gaan? Of vind je het stiekem heel spannend, waardoor je het liever vooruit schuift? Dan is deze training zeker iets voor jou! Schrijf je in en krijg tips over alle zaken die jij dient te weten. Zo zorg jij ervoor dat jouw potentiële werkgever jou niet meer zomaar vergeet!
Hoe gaat het online leren in zijn werk?
Na jouw inschrijving, maken wij voor jou een account aan in onze online leeromgeving. MOOIWERK.leer.nl
Je ontvang van ons binnen 1 week een berichtje voor de activatie van jouw account en aanvullende informatie, hier na kun jij aan de slag.
Leer duur
Op het moment dat jij een account hebt, krijg jij circa 4 weken de tijd om aan de slag te gaan met de e-learning waarvoor jij je hebt ingeschreven. De e-learning is niet tijdsgebonden. Jij bepaald zelf binnen het leertermijn waar, wanneer, hoe laat, én: hoe vaak jij aan de slag gaat.
Let op! De datum die op onze website is terug te zien, is de datum tot wanneer je voor de training kunt inschrijven. Deze datum heeft verder geen effect op het leertermijn.
Vragen
Kom je er niet uit? Of heb je vragen? Neem contact met ons op via workshops@mooiwerkbreda.nl Wij helpen je graag verder!
Meer
Wat levert de training op?
Na het volgen van deze e-learning:
- Weet je hoe jij je correct presenteert als sollicitant, gedurende het gehele proces;
- Heb je inzicht gekregen in theorie achter werving & selectie;
- Weet je wat je moet doen om succesvol te solliciteren;
- Weet je waar je de benodigde informatie kunt verzamelen;
- Ben je aan de slag gegaan met het samenstellen van een cv en het schrijven van een sollicitatiebrief;
- Weet jij hoe jij jezelf kunt presenteren tijdens een sollicitatie gesprek!
‘’ Na het volgen van deze e-learning krijg jij een erkend certificaat wat jij kunt gebruiken voor jouw persoonlijke ontwikkeling en verdere loopbaan. Ga jij aan de slag met jouw persoonlijke ontwikkeling?’’
Aanmelden
Je wil inschrijven? Log dan eerst in Log nu in

Tijd
(Woensdag) 09:30 - 12:00
Locatie
Reeds onbekend, dit wordt zo snel mogelijk per mail bekend gemaakt!
Details
Durf los te laten! Vind jij het soms nog lastig om dingen los te laten? Dan is deze themaochtend iets voor jou! Er gebeurt veel om ons heen. Elke dag gebeurt er
Details
Durf los te laten!
Vind jij het soms nog lastig om dingen los te laten? Dan is deze themaochtend iets voor jou!
Er gebeurt veel om ons heen. Elke dag gebeurt er van alles. Op je werk, op straat, tijdens het sporten of tijdens je vrijwilligerswerk. Misschien zijn het leuke dingen waar je heel graag aan vast wil houden? Of zijn het juist dingen die minder goed gaan? Zijn er dingen die je wilt veranderen of wegstoppen? Of zijn er gebeurtenissen waar je het liefst de controle over houdt, maar niet kan vasthouden? Loslaten is niet altijd even makkelijk. Het is wel belangrijk om het te kunnen laten gaan, zodat je meer ruimte voor jezelf kan creëren met nieuwe mogelijkheden.
Hoe doe jij dit? Kun jij al een beetje loslaten? Of kun je nog oefening gebruiken?
Tijdens deze training ga jij aan de slag met loslaten. Je gaat het gelijk ervaren. Door verschillende mindfulness oefeningen, voel je hoe je dit kunt doen. Zonder oordeel, afkeuring of door er waarde aan te hechten.
Deze ochtend doen we een paar meditaties. Eén over loslaten, wanneer je het even niet meer weet. En een meditatie over het helen van negatieve emoties. Dit doen we door ‘affirmaties’. Deze helpen je met heftige gevoelens en emoties waardoor je soms wordt overspoeld. Allemaal zodat je de connectie met jezelf niet verliest. Tussendoor doen we andere korte oefeningen, waarmee je je ervaring in vertrouwen leert delen.
Aan de hand van een ‘yoga nidra’ oefening sluiten we de training af. Zo krijg je meer rust in je hoofd. Een yoga nidra is een meditatietechniek waarbij je in een diepe staat van ontspanning komt. Deze oefening brengt je tot rust in je hoofd en lijf. Zo maak je weer contact met je intuïtie. Je slaap wordt beter, en het is goed voor je algemene gezondheid.
Goed om te weten
Aan de hand van verschillende mindfulness en compassie gerelateerde oefeningen, merk jij hoe je kunt loslaten. Zonder oordeel, afkeur of hechting. En zonder gevoel weg te duwen!
Let op! Dit is een praktische training en geen theoretische training.
Benodigdheden
- Matje
- Dekentje
Doelgroep
Iedereen die vrijwilligerswerk doet in Breda en interesse heeft op om een creatieve wijze aan de slag te gaan met mindfulness, mag meedoen. Tip: neem gezellig jouw (mede) vrijwilliger mee! Samen meedoen is nog veel leuker. Je hebt geen ervaring nodig!
Hoe gaat het in zijn werk?
Circa een week voor aanvang krijg jij een herinneringsmail met alle aanvullende informatie.
Aanmelden & Afmelden
Wil jij meedoen? Meld je dan snel aan door onder in de training te klikken op ‘ja ik ben er bij’. Kan jij onverwacht toch niet meedoen? Stuur dan uiterlijk 24 uur voor de start van de bijeenkomst een mailtje naar workshops@mooiwerkbreda.nl.
Vragen
Kom je er niet uit of heb je vragen? Neem contact met ons op via workshops@mooiwerkbreda.nl. Wij helpen je dan graag verder!
Meer
Docent
Lidwine van de Laarschot
Aanmelden
Ben jij erbij?
-
Ja - Ik ben erbij!
10 Plaatsen beschikbaar
27Feb09:0011:30Pedagogisch handelen: Hoe ga je om met kinderen?09:00 - 11:30 3 Plaatsen beschikbaar

Tijd
(Maandag) 09:00 - 11:30
Locatie
Basisschool, de Toermelijn/de Spindel
Details
Aan de slag met een nieuwe aanpak! Soms is het werken met kinderen een behoorlijke uitdaging. Ze hebben misschien een grote mond, een weerwoord of ze zijn druk. De tijden zijn
Details
Aan de slag met een nieuwe aanpak!
Soms is het werken met kinderen een behoorlijke uitdaging. Ze hebben misschien een grote mond, een weerwoord of ze zijn druk. De tijden zijn veranderd; dat vraagt om een andere aanpak dan die je wellicht gewend bent. Maar hoe zorg je er voor dat er naar je geluisterd wordt? En dat er wederzijds respect is tussen jou en een kind?
Denken, doen en communiceren naar de kinderen noemen we ‘pedagogisch handelen’. In deze workshop “Aan de slag met het pedagogisch beleid!” kom je meer te weten over het werken met pedagogische principes. Pedagoog Barbara Gelens neemt je mee in wat interactievaardigheden zijn en hoe ze invloed hebben op de kinderen. We bespreken hoe je naar kinderen kijkt, wat ze nu eigenlijk willen en hoe je daar op een passende manier op kunt reageren. Je gaat actief aan de slag en na afloop krijg je een werkboekje mee naar huis.
“De 2.5 uur durende training gaat over een stukje kindvisie (ieder kind wil gezien/gehoord worden, erbij horen, uitgedaagd worden) en over de zes interactievaardigheden (sensitieve responsiviteit, respect voor autonomie, structureren en grenzen stellen, praten en uitleggen, ontwikkeling stimuleren, onderlinge interactie begeleiden). In deze training krijg jij handvatten om zelf op onderzoek uit te gaan om te kijken wat werkt voor jou en het kind. Elk kind en iedere situatie is anders. Ontdek wat voor jou werkt!”
Doelgroep
Deze workshop is bedoel voor Bredase vrijwilligers die werken met kinderen.
Hoe kan ik meedoen?
Meld je aan door onderaan de training te klikken op ‘Ja ik ben er bij’. Circa een week voor aanvang ontvang jij een herinneringsmail met alle informatie!
Afmelden
Ben jij niet langer in de gelegenheid om mee te doen aan de training? Meld je dan uiterlijk 24 uur voor de start van de bijeenkomst af door een mailtje te sturen naar workshops@mooiwerkbreda.nl
Vragen
Kom je er niet uit? Of heb je vragen? Neem contact met ons op via workshops@mooiwerkbreda.nl Wij helpen je graag verder!
Meer
Docent
Barbara Gelens
Aanmelden
Ben jij erbij?
-
Ja - Ik ben erbij!
3 Plaatsen beschikbaar

Tijd
(Dinsdag) 19:30 - 21:00
Locatie
Reeds onbekend, dit wordt zo snel mogelijk per mail bekend gemaakt!
Details
Wil jij op een leuke manier jouw hersenen trainen? Dan is deze RGM workshop echt iets voor jou! Misschien heb je er wel eens van gehoord: RGM. RGM is een vrolijke
Details
Wil jij op een leuke manier jouw hersenen trainen? Dan is deze RGM workshop echt iets voor jou!
Misschien heb je er wel eens van gehoord: RGM. RGM is een vrolijke oefenmethode voor de hersenen. Op basis van ritme en muziek train jij je beweging, spraak en cognitie. Doordat er meerdere hersengebieden tegelijkertijd geactiveerd worden zien, horen, bewegen, spreken, geheugen) is het een super sterke manier om de conditie van de hersenen te verbeteren.
Zo worden je hersens geprikkeld om nieuwe verbindingen aan te maken. In deze korte RGM workshop ga jij ervaren hoe dit werkt. Lijkt het je interessant om lekker interactief aan de slag te gaan? Doe dan mee en schrijf je in!
Doelgroep
Iedereen die vrijwilligerswerk doet in Breda en interesse heeft op om een creatieve wijze aan de slag te gaan met RGM, mag mee doen. Tip: neem gezellig jouw (mede) vrijwilliger mee! Samen meedoen is nog veel leuker. Je hebt geen ervaring nodig!
Hoe gaat het in zijn werk?
Circa een week voor aanvang krijg jij een herinneringsmail met alle aanvullende informatie.
Aanmelden & Afmelden
Wil jij meedoen? Meld je dan snel aan door onder in de training te klikken op ‘ja ik ben er bij’. Kan jij onverwacht toch niet meedoen? Stuur dan uiterlijk 24 uur voor de start van de bijeenkomst een mailtje naar workshops@mooiwerkbreda.nl
Vragen
Kom je er niet uit of heb je vragen? Neem contact met ons op via workshops@mooiwerkbreda.nl. Wij helpen je dan graag verder!
Meer
Docent
Hilde Serverens
Aanmelden
Ben jij erbij?
-
Ja - Ik ben erbij!
7 Plaatsen beschikbaar
Mei

Tijd
(Donderdag) 13:30 - 16:30
Locatie
Reeds onbekend, dit wordt zo snel mogelijk per mail bekend gemaakt!
Details
Wil jij jouw gesprek in kaart brengen aan de hand van een visueel beeld? Dan is deze workshop iets voor jou. “Een beeld zegt meer dan 1000 woorden”. Eigenlijk weten we
Details
Wil jij jouw gesprek in kaart brengen aan de hand van een visueel beeld? Dan is deze workshop iets voor jou.
“Een beeld zegt meer dan 1000 woorden”. Eigenlijk weten we dat allemaal. Waarom passen we dan nog steeds zo weinig visualisatie toe tijdens onze gesprekken?
Iedereen heeft baat bij meer visualisatie tijdens (belangrijke) gesprekken. Het maakt dingen snel helder, het is makkelijker te onthouden en heeft nog veel meer voordelen. Zeker voor mensen met een beperking (autisme, licht verstandelijke beperking, niet aangeboren hersenletsel, lichamelijke of auditieve beperking, chronische ziekte of psychische problematiek) is visualiseren van essentieel belang omdat zij vaak meer moeite hebben om dingen te begrijpen en te onthouden.
Tijdens deze workshop leer je hoe je tekenen kunt inzetten ter ondersteuning tijdens de gesprekken die jij voert met jouw cliënten of klanten. Je hoeft niet goed te kunnen tekenen om deel te nemen aan de training. Iedereen kan eenvoudige tekeningen maken, het gaat er tenslotte om dat je elkaar begrijpt.
Wist je dat 90% van de informatie die naar je hersenen wordt gestuurd visueel is? En het brein 60.000 keer sneller visuele informatie verwerkt dan tekst?
”Aan de hand van beelden brengen we in kaart, wat we precies bedoelen. Wil jij leren hoe je op een laagdrempelige manier een belangrijk gesprek of thema visueel maakt? Sluit dan aan tijdens deze bijeenkomst”
Hoe kan ik meedoen?
Meld je aan door onderaan de training te klikken op ‘Ja ik ben er bij’. Circa een week voor aanvang ontvang jij een herinneringsmail met alle informatie!
Afmelden
Ben jij niet langer in de gelegenheid om mee te doen aan de training? Meld je dan uiterlijk 24 uur voor de start van de bijeenkomst af door een mailtje te sturen naar workshops@mooiwerkbreda.nl
Vragen
Kom je er niet uit? Of heb je vragen? Neem contact met ons op via workshops@mooiwerkbreda.nl Wij helpen je graag verder!
Meer
Wat levert de training op?
Na het volgende van deze workshop:
- Weet jij hoe je op een eenvoudige manier een gesprek kunt samenvatten in een visueel beeld.
- Weet jij wat je nodig hebt en waar je op moet letten om een Visual te maken van een gesprek.
- Leer je wat de kracht is van het maken van een visueel beeld en zorg je ervoor dat het bij de ander met weinig woorden duidelijk wordt.
”Na het volgen van deze workshop ontvang jij een bewijs van deelname dat jij kan gebruiken voor jouw persoonlijke ontwikkeling en verdere loopbaan. Ga jij aan de slag met jouw persoonlijke ontwikkeling? ’’
Docent
MEE west-Brabant
Aanmelden
Ben jij erbij?
-
Ja - Ik ben erbij!
14 Plaatsen beschikbaar

Tijd
(Woensdag) 19:30 - 21:30
Locatie
Reeds onbekend, dit wordt zo snel mogelijk per mail bekend gemaakt!
Details
Alles voor jouw rol als vertrouwenscontactpersoon! Ben jij al een tijdje vertrouwenscontactpersoon? Of ben je hier onlangs mee gestart? Dan vind jij contact met andere vertrouwenscontactpersonen misschien wel fijn. Op woensdag
Details
Alles voor jouw rol als vertrouwenscontactpersoon!
Ben jij al een tijdje vertrouwenscontactpersoon? Of ben je hier onlangs mee gestart? Dan vind jij contact met andere vertrouwenscontactpersonen misschien wel fijn. Op woensdag 24 mei organiseren we een intervisie avond. Dit is een avond om gezamenlijk te bespreken waar iedereen tegenaan loopt. We bespreken wat belangrijke of veelvoorkomende problemen zijn. En natuurlijk hoe we daarin van elkaar kunnen leren! Iedereen mag vraagstukken inbrengen, maar het is niet verplicht.
Sociale veiligheid is een complex onderwerp. Daarom is het goed als we met elkaar kunnen praten en uitwisselen wat er gebeurt. Hoe reageer je? Wat ging heel goed? Wat was juist erg moeilijk/ hoe je kan reageren, wat wellicht super goed ging maar wat misschien ook moeilijk voor je was. Vertrouwenscontact persoon is niet de makkelijkste rol maar door samen te sparren en ervaringen uit te wissel brengen we elkaar op nieuwe ideeën en ook mogelijke oplossingen of herkenbaarheid voor specifieke situaties.
Lijkt het jou interessant om deel te nemen? Dan nodigen wij jou van harte uit voor woensdag 24 mei.
Doelgroep
Vrijwilligers die vertrouwenscontactpersoon zijn.
Hoe gaat het in zijn werk?
Circa een week voor aanvang krijg jij een herinneringsmail met alle aanvullende informatie om mee te kunnen doen.
Aanmelden & Afmelden
Wil jij meedoen? Meld je dan snel aan door onder in de training te klikken op ‘ja ik ben er bij’. Kan jij onverwacht toch niet mee doen? Stuur dan uiterlijk 24 uur voor de start van de bijeenkomst een mailtje naar workshops@mooiwerkbreda.nl
Vragen
Kom je er niet uit of heb je vragen? Neem contact met ons op via workshops@mooiwerkbreda.nl Wij helpen je dan graag verder!
Meer
Docent
Suzan wijnbergen
Aanmelden
Ben jij erbij?
-
Ja - Ik ben erbij!
10 Plaatsen beschikbaar